قیمت خودروهای وارداتی درخرداد ماه

قیمت خودروهای وارداتی

پس از بسته شدن سایت ثبت سفارش خودرو به مدت نسبتا طولانی و عدم پاسخگویی شفاف مسئولین مربوطه در این باب، قیمت خودرو های وارداتی با توجه به کاهش نسبی عرضه، افزایش یافت.

مهمتر از آن، رسیدن اخبار غیر رسمی منتشره از گوشه و کنار بود که همگی متفق القول یک شعار را سر می‌ دادند: «آهای اهالی سرزمین پارس، چه نشسته‌ اید که عوارض گران خودرو، دیگر گران نیست، بلکه دست‌نیافتنی است. چرا که قرار است تا باج و خراج وضع شده بر این مرکب‌ های آهنین دو چندان شده و بسیاری را حسرت به دل همین درصد های گران فعلی بگذارد.»

در نتیجه، بیش از پیش بر التهاب بازار افزوده شد و بهای خودرو های وارداتی را به سمت بالا سوق داد تا اینکه روز موعود فرا رسید و یک منبع رسمی لب به سخن گشود؛ پس شد آنچه که نباید می‌ شد.

شایعات به حقیقت پیوست و میزان عوارض ورود خودرو به کشور تقریبا دو برابر شد. در این میان ورود بسیاری از مدل‌ های پرطرفدار برخی از معدود برند های مطرح حاضر در کشورمان که ارزشی بالاتر از  40هزار دلار داشتند نیز به طور کامل ممنوع شد.

از جمله بسیاری از محصولات ب ام و، بنز و کلیه محصولات لوکس پورشه و لکسس، تا اطلاع ثانوی، دیگر هرگز مجوز اقامت دائم در ایران را نخواهند داشت.

با این تفاسیر، آن دسته از این گونه مدل‌ ها که پیش از اعمال تعرفه‌ های جدید موفق به ثبت سفارش و ورود به خاک ایران شده بودند، اگرچه قبل از این نیز همواره قابل احترام بودند اما با توجه به افزایش شدید قیمت‌ های این عزیزان در بازار، زین پس بایستی غبار راهشان را توتیای چشمان خود نموده تا بلکه نظری هم بر ما بیافکنند.

این افزایش قیمت خودرو های وارداتی در بازار از 15-20 میلیون شروع شده و برای اتومبیل هایی که ورودشان از اساس ممنوع شده است، حتی تا میزان 500 میلیون و بلکه هم بیشتر نیز ادامه می‌ یابد.

 

02144977101